"If you wait, people will forget your camera, and the soul will drift up into view." Steve McCurry

Festiwal w Wolimierzu

Stacja Wolimierz to kultowe, alternatywne miejsce, w płd-zach Polsce. Miejsce, które warto poznać i ludzie, których warto spotkać. Edycja tegoroczna nosi nazwę Gipsy Festiwal Stacja Wolimierz 2024, 19-21 lipca. Będę tam ponownie, tym razem w dwóch odsłonach – jogowej i podróżniczej.

Czytaj dalej »

KARTA PLANETA MŁODYCH

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż lub często wyjeżdżasz za granicę i szukasz ubezpieczenia to Karta Planeta Młodych jest rozwiązaniem dla Ciebie. Kilka lat temu zaufałam Planecie Młodych. Wybieram ją nadal, gdy wyjeżdżam w podróż i polecam. Długoterminowe ubezpieczenie (12 miesięcy) to dla mnie duży plus, ponieważ moje podróże to zazwyczaj kilkumiesięczne wyprawy. Poza tym istnieje możliwość wykupienia Karty tuż przed podróżą lub w trakcie jej trwania.

Czytaj dalej »

Podróżnicze prezentacje

“Świat składa się z opowieści, a Kontynenty są po to, by te opowieści wyławiać.”

Tymi słowami Dariusz Fedor, redaktor naczelny magazynu Kontynenty, zaingurował moją prezentację podróżniczą pt. “Jordania.Gdy droga jest celem”, którą miałam przyjemność poprowadzić dnia 12 lutego 2024 w Warszawie, w Południku Zero.
Miesiąc później, 12 marca, gościłam z tą opowieścią w Bibliotece na Woli. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tych spotkań.

Czytaj dalej »

WYPRAWA DO JORDANII / przez góry, wąwozy i pustynie

Pragnę zaprosić Was na wyprawę marzeń i zabrać do miejsc, które pokochałam w Jordanii! Aktywny wypoczynek – joga i trekking na pustynnych wydmach Wadi Rum i Wadi Araba, w wielobarwnych górach Petry i wąwozach Rezerwatu Dana. Na zakończenie tej niesamowitej przygody zanurzymy się w wodach relaksu – dosłownie! Pounosimy się na tafli Morza Martwego i będziemy rozkoszować się kąpielami w naturalnych, gorących źródłach nad wodospadami Ma’in.

Czytaj dalej »

Artykuł o solo podróży do Jordanii / magazyn Kontynenty

W najnowszym numerze „Kontynenty” oprowadzają po światowych przedsionkach, sieniach i podróżnych wiatrołapach. W numerze 40 tego niezależnego magazynu ukazał się mój najnowszy artykuł pt. “Petra, osiołka i ja”.
“Kontynenty” to magazyn reporterów, pisarzy, fotografów i podróżników. „Kontynenty” to reportaże, wywiady, opowieści o odległych krajach, przygodach, ludziach.
Jestem szczęśliwa i czuję się zaszczycona. Gorąco zapraszam do lektury!

Czytaj dalej »

JORDANIA. Gdy droga jest celem

“Nieważne, gdzie i jak daleko podróżujesz – im dalej, tym gorzej – ale jak mocno przy tym żyjesz.” – Henry David Thoreau
Pewnej zimowej bezsennej nocy kupiłam bilet w jedną stronę do Jordanii. Miałam tylko jeden plan: udać się do Petry – antycznego miasta, wykutego w skałach przez Nabatejczyków. Nie przypuszczałam, że będę odwiedzać Petrę kilkakrotnie, że będę spać w jaskiniach, poznawać miejscową społeczność, karmić zwierzęta i spacerować ze swoją osiołką Kią!

Czytaj dalej »

Photo VOGUE portfolio

Co za fantastyczna wiadomość!
Kolejna fotografia mojego autorstwa, pt. “in the pattern of the shadows”, została opublikowana dzisiaj na Photo VOGUE. Zdjęcie jest częścią projektu INTO THE NATURE, który tworzę od 2021 r.
Jakiś czas temu PhotoVOGUE wyróżnił też poniższe zdjęcie z tej serii.

Czytaj dalej »

Artykuł o Laosie / magazyn Kontynenty

Tak, oto ja:) a w rękach trzymam najnowszy numer magazynu KONTYNENTY, w którym znajdziecie wiele interesujących tekstów z podróży, uznane nazwiska oraz świetne zdjęcia! A dlaczego jestem taka szczęśliwa? Bo w tym numerze także moje fotografie i artykuł o wędrówce przez mało znany Laos – POZA CZASEM. Jeśli jesteście ciekawi skąd taki tytuł to odsyłam Was do lektury.

Czytaj dalej »

CAPTURE THE REAL YOU

Chociaż żyjemy w XXI wieku to sytuacja kobiet w wielu krajach świata nadal jest dramatyczna. Idąc ulicą w Tiznit (Maroko) ujrzałam tą reklamę z hasłem „Capture the real you” i łańcuchem – dokładnie na linii ust dziewczyny na zdjęciu. (…) Już wtedy wiedziałam, że jest to zdjęcie, które krzyczy.

Czytaj dalej »

Siła kobiet

Fotografowanie kobiet zawsze daje mi dużo radości. Dostrzeganie w nich piękna, siły, przemienianie, to fascynujące i satysfakcjonujące zajęcie. Poza tym, lubię otaczać się pięknem, a

Czytaj dalej »

Tomasz Raczek

To była niezapomniana sesja, w przemiłym towarzystwie ciekawych, inteligentnych mężczyzn! W trakcie zdjęć dla JOGA-JOGA.TV wykonywałam tego dnia m.in. portrety znanego polskiego krytyka filmowego i

Czytaj dalej »

Paulina Holtz

Jakiś czas temu miałam przyjemność pracować z Pauliną Holtz, aktorką teatralną i filmową, ale nie tylko. Paulina jest propagatorką zdrowego stylu życia, w tym m.in.

Czytaj dalej »